Hortobágyi húsos palacsinta recept
Hortobágyi húsos palacsinta recept Séfbabér módra. Felénk szokás mondani ahány ház annyi szokás. Ennél a receptnél mégis, a szokásos módon való palacsinta sütése, azonos az édes töltelékekkel való tálalással. Kivételt csak abban az esetben tehetünk, ha van aki vanília cukorral készíti az alap tésztát, ezt itt kihagyjuk. Ez a húsos, rakott palacsinta egyike a magyaros ízeknek. A sós hagyományos süteményeink egyike.
Hirdetés
Hozzávalók
Tészta: 25 dkg liszt, 2 db tojás, csipet só, teáskanál porcukor, 5 dl tej, kevés zsír vagy 1dl olaj.
Töltelék: 40 dkg csirke mell vagy sertés comb, 1 db paprika, 1 db paradicsom, 1 db vöröshagyma, 2 szál petrezselyem, ízlés szerint, só és piros őrölt paprika, bors, 1 db tojás, 3+1 dl tejföl

Hortobágyi húsos palacsinta recept Séfbabér
Elkészítés
A 40 dkg húst, csirkemellet vagy sertéshúst nagyon apróra darabokra vágjuk, vagy ledaráljuk. Esetleg választhatjuk azt, hogy darálva vásároljuk meg. Ezzel egy kis időt nyerhetünk. Bár a csirke egészségesebb, ezt viszont házilag kell megoldjuk. A 3 dl olajat serpenyőben felmelegítjük és a húst ebben kicsit megpirítjuk, majd pici vízzel felöntjük. A hagymát, megtisztítjuk apróra vágjuk. Az 1 db paprikát, és paradicsomot úgy szintén. Ezt a serpenyőbe, a húshoz szórjuk, a felaprított petrezselymet szintén. Megfűszerezzük, az ízlés szerinti őrölt paprikával és sóval, esetleg aki akarja borsozhatja. Így lefedjük és teljesen puhára pároljuk.
Amíg a húsos töltelék megfő, elkészítjük a palacsinta alapot. Egy keverő tálban a 25 dkg lisztet, 2 db egész tojás, egy csipet sót, az 1teáskanál porcukrot, 5 dl tejjel csomómentesen kikeverjük. Jó, ha van robot gépünk, használjuk ! Kevés zsír vagy az1dl olajjal palacsinta sütőben kisütögetjük. Amennyiben elég ügyesek voltunk, közel egyidőben a töltelék is puhára párolódott.
A töltelékhez való húst a létől külön választjuk, esetleg szűrjük. Ezt 1 db tojással elkevert, a 4 dl tejföl felével összedolgozzuk. Ezt a húsos pépet a palacsintákba töltögetjük. Bevált módszer, ha a tölteléket a középre kanalazzuk, valamennyire terítjük, és két egymással szembeni szélét felhajtjuk, ezt a másik oldalról is megismételjük, majd így felsodorjuk. Megfelel más módszer is csak arra kel ügyelni, hogy ne csorogjon ki belőle a töltelék.
A megtöltött palacsintákat, hőálló tálba sorakoztatjuk, a fűszeres húslevet ráöntjük, és soronként a tojással kevert tejföllel meglocsoljuk. Előmelegített sütőben kisütjük. Fóron, tejföllel díszítve tálaljuk. Aki akarja használhatja a sütés alatt megmaradt fűszeres levet is.
Hirdetés
A Séfbabér neked ajánlja !
A számodra érdekes receptekből a főmenü sorban kedvedre válogathatsz. Desszertek között találsz krémeket, süteményeket vagy tortákat, sok finom édesség elkészítését próbálhatod ki. A főételek finom ebédekhez adnak ötleteket, levesek főzéséhez tippeket. További meglepetéseket ajánlok a Minden Nap Alap oldalon a Recept folyam kategóriában. A palacsintákkal kapcsolatban a Wikipédia értékes információkkal szolgál.
Amennyiben szeretnéd receptjeimről értesülni email fiókodba, azt a Séfbabér kezdő oldalán és lent a lábrészben is megteheted. Iratkozz fel ! Látogasd meg partner oldalainkat, amelyeken szintén érdekes olvasmányokat találsz Minden Nap Alap és az Adonisz.com Valamint ajánlom Blogger oldalaim
Mind Nap Alap
Véleményed kinyilatkoztatására hangos üzenet formájában itt, a recept alatt van lehetőséged ! Szívesen fogadom ! Köszönöm !
